Olcay Sürücü Kursu


H sınıfı engelli ehliyeti

2918 sayılı Trafik Kanununa göre H sınıfı ehliyet alabilmek için en az 17 yaşını bitirip 18'den gün almak gerekmektedir.
Şu andaki yönetmeliğe göre en az İlkokul diploması sahibi olmak gerekli.
H sürücü belgesi ile Kendi sınıfına ait araç kullanılabilmektedir.
H sınıfı sürücü belgesi alacaklar Trafik,Araç tekniği ve İlkyardım derslerinden oluşan 60 soruluk teorik sınava ve direksiyon sınavına tabi tutulurlar
"A2,B, C D, E'" sınıfı sürücü belgelerinden herhangi birisi bulunan ancak sağlık şartlarında sonradan meydana gelen değişikliklerden dolayı "H" sınıfı sürücü olur" sağlık raporu alanlar, "H" sınıfı otomobil veya motosiklet sürücü sertifikası almak üzere özel motorlu taşıt sürücü kurslarına kayıt olmaları halinde sadece direksiyon eğitimi dersine devam ederek eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlara "H" sınıfı otomobil veya motosiklet sürücü sertifikası düzenlenecektir.

H sınıfı sürücü belgesi almak isteyenler H sınıfı Otomobil veya H sınıfı Motorsiklet ehliyetleri alabilmektedirler. Direksiyon Eğitimi ve sınavları Otomobil için alacakların engelli durumuna göre otomotik vites eğitim aracı veya özel tertibatlı eğitim aracı ile Motorsiklet kullanmak için alacakların sınavları otomotik vites veya engelli durumuna göre hazılanmış motorsiklet ile yapılmaktadır.

 

h sınıfı ehliyet sınav soruları h sınıfı ehliyet fiyatları h sınıfı ehliyet sınav tarihleri h sınıfı ehliyet sınav yerleri h sınıfı ehliyet sınav sonuçları  

 

Sorunsuz Problem yaşamadan H sınıfı Engelli Birey Sürücü Belgesi alacaksanız Bize Danışmadan Karar vermeyin..

H sınıfı Sürücü Belgesi almadan önce Araştırın başvuru yapacağınız Kurumun Size uygun aracı varmı.

1-Yada şu soru ile karşılaşabilirsiniz Aracınız var ise başvurunuzu alırız diyebilirler.

2-Başvurunuz alınır ancak sınav gününüz geldiğinde bir bakmışsınız ki eğitim alacak veya sınava girecek araçları yoktur araç bulmanız istenebilir.

3-Başvurunuz alınır ancak her kursun H sınıfı Sürücü Sertifikası vermeye yetkisi olmaya bilir Mutlaka kursun ruhsatını kontrol edin. Sınav günü geldiğinde sınav giriş belgesine baktığınızda başka bir kursa kayıtlı olduğunuz çıkar..

Kanmamak kandırılmamak için H sınıfı Sürücü Belgesi Müracaatlarınızda Doğru adres
Olcay Sürücü Kursu

Engelli Bireylerin H sınıfı ehliyeti sıkıntı yaşamadan alabilmesi için Yıllardır gerekli tedbirleri alarak en uygun şartları yerine getirmeye çalışıyoruz.

1-Kursumuza Giriş çıkışları kolaylaştırmak için Asansörümüz her zaman faal durumda.

2-Asansör önündeki merdivene akülü ve tekerlekli sandalye için seyyar Rampa yaptırdık

3-Öcelikle direksiyon eğitimi için aracımızı sıfırlayıp Fiat Punto otomatik vites aldık ve elden fren gaz aparatını taktırdık.

4-Eğitimler sırasında gözlemlerimize dayarak direksiyona topuz takılırsa direksiyon hakimiyetinin daha sağlıklı olacağını gördük ve direksiyona topuz taktırdık.

5-Sağ bacağında özür olup sol bacağını rahat bir şekilde kullanabilen adaylar için elden tertibata gerek olmadığını ve gazı sola alan aparat yaptırıp direk sol ayakla kullanılmasını sağlayan gaz pedalını sola alan aparatı taktırdık.

Otomatik ve Aparatlı Aracımızın Resimlerini Görmek için aşağıdaki resime TIKLAYIN

 

özürlü logo soru ve web, web h ehliyet, ehliyet ve h ehliyetleri

A2 ehliyet | B sınıfı ehliyet |Monoküler ehliyet |D sınıfı ehliyet |E sınıfı ehliyet |G sınıfı ehliyet |H sınıfı ehliyet |Direksiyon dersi | otomatik vitesle direksiyon dersi |forklift ehliyeti |