Yeni Ehliyet İçin Sağlık Raporu Nereden Alınacak?

Yeni Ehliyet İçin Sağlık Raporu Nereden Alınacak?
 
Yeni ehliyet konusu gündeme geldiğinden bu yana en çok hakkında bilgi kirliliği oluşturulan soru ne yazık ki sağlık raporu alma hakkında yaşanmakta. Vatandaşlarımız öncelikle Sağlık Ocağı / Aile Hekimi ile görüşerek sağlık raporlarını ücretsiz olarak alabilmektedirler. Burada en çok sıkıntı yaşanan durum, eğer sağlık durumunuzla alakalı olarak bir uzmanlık gerektiren teşhis verilmesi icab ediyorsa, bunu size Aile Hekimi veremez. Aile hekimleri acil durumda ya da ilk tanı koyma safhasında vatandaşların hastane önlerinde kuyruk oluşturmaması için yapılmış bir çalışmadır. Böylece hem gereksiz yere insanlar hastanelere akın etmek durumunda kalmayacaklar, hem de acil vakalarda mahallesinde ya da semtinde bulunan hekiminden en kolay yolla himetini alabilecektir.
 
Eğer sağlık durumunuz rapor almayı gerektiriyorsa, aile hekimi sizi uzman doktora yönlendirir. Bu özel ya da devlet hastanesi olabilir. Tamamen vatandaşın tercihine bağ
 
Sağlık Raporu Ne Kadar Süre Geçerli Olacak?
 
Artık sağlık raporu da, tıpkı ehliyette olduğu gibi süresiz olmayacak. Ağır vasıta olarak bilinen minibüs, otobüs, kamyon ve çekici sınıfları için 5 yıl, motosiklet, otomobil, traktör ve iş makinesi sınıfları için ise 10 yıl sonunda tekrar bir sağlık muayenesi talep edilecektir.
 
Detaylı bilgi İçin;
Sabit Telefon: 0212 554 31 31
Gsm: 0505 697 38 04
Whatsapp: 0505 697 38 05
Telefonlardan arayabilir veya mesaj gönderebilirsiniz.
Ayrıca Sitemizi ziyaret edebilir
http://www.olcaysurucukursu.com
Youtube kanalımıza abone olabilir
https://www.youtube.com/channel/UCLlia52RvWRVS5jHZbtI1xw
İnstagram da takip edebilirsiniz
https://www.instagram.com/olcaysurucukursu/.

Bir cevap yazın