A2 sınıfı sürücü belgesi

a2_motor_ehliyeti

A2 Sınıfı Sürücü Belgesi

  • A2 Ehliyet Almanın Yaş Şartı nedir?
  • A2 Ehliyet Almanın Deneyim Şartı nedir?
  • A2 Ehliyet Almanın Öğrenim Şartı nedir?
  • A2 Ehliyet Almanın Sağlık Şartı nedir?
  • A2 Sürücü olmak için Sınav Şartı nedir?
  • A2 Sürücü olmanın Adli Sicil Kaydı Şartı nedir?

İçin Yaş Sınırı : 18 (Yaşını doldurup 19 den gün almış olmak,sürücü kursuna kayıt olunduğunda dönem açılış tarihinde yaşını doldurmuş olmak)
Kapsamı : M ve A1 sınıfı ehliyet ile sürülebilen araçlar
Kullanabildiği Araçlar :A2 sınıfı sürücü belgesi gücü 35 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,2’yi geçmeyen, sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 kilovatı geçmeyen üç tekerlekli motosikletleri kullanacaklara verilir.

 

A2 ehliyet direksiyon sınavı Yeni sınav sistemine göre 35 dakika olarak yapılmaktadır.Sınava girecek Her adaya sınavdan önce randevu verilmektedir verilen direksiyon sınavı randevusuna zamanında gelmeyen adaylar kesinlikle sınava katılamazlar.Aday ilk önce 20 cm genişliğinde 8-10 metre uzunluğunda platform üzerinde motoru sürüp dubaların içinde slolam yaptıktan sonra parkuru tamamlıyor . Daha sonra Sınav yapıcı komisyonun vereceği karara bağlı olarak akan trafiğin içinde Motor kullandırılıyor ve komisyon üyeleri Sürücü Kursunun kendilerine tahsis ettiği araçla adayı takip edip kullanmasını gözlüyor. Başarısız olan adaylar 30 dakikalık süre dolmadan da komisyon isteğine bağlı olarak sınavı sonlandırılıyor.

 

Bir cevap yazın