G sınıfı ehliyet

8

G sınıfı ehliyet nedir? G sınıfı ehliyet nasıl alınır? G sınıfı ehliyet alma şartları, G sınıfı ehliyet kaç yaşında alınır bu ve bunun gibi soruların cevabı sayfamızda dır.

G sınıfı Ehliyet En yakın Sınav Tarihi :

0212 554 3131 ve 0505 697 38 04-05 nolu telefonlarımızdan bilgi alabilirsiniz

G sınıfı Ehliyet Son Kayıt Tarihi :

0212 554 3131 ve 0505 697 38 04-05 nolu telefonlarımızdan bilgi alabilirsiniz

KONTEJANLARIMIZ SINIRLI SAYIDADIR……

2019 yılı G sınıfı ehliyet maliye harcı ücretleri

G Sınıfı Ehliyet Maliye Harcı

1023 TL
G Sınıfı Ehliyet Kart Ücreti 165 TL
G Sınıfı Ehliyet için Polis Vakfına bağış Hizmet bedeli 31 TL 
G Sınıfı Ehliyeti Toplam Masrafı

1219 TL

 G sınıfı ehliyet nedir?

G sınıfı ehliyet Kara yolunda Taşıt trafiğine açık yollarda Lastik tekerlekli İş Makinelerinin kullanılması sürülmesi için kanunen alınması gereken Sürücü belgesi sınıfıdır.

G sınıfı ehliyeti kimler alabilir ?

G sınıfı ehliyeti İş makineleri kurslarından alınmış Operatörlük belgesi olan kişiler alabilir. Operatörlük belgesi olmayanlar G sınıfı ehliyet alamaz.

G sınıfı ehliyet neleri kapsar?

G sınıfı ehliyet Kara yolunda kullanılabilen iş makinelerinin Sürücü Belgesi sınıfı olup sadece ve sadece İş Makinelerini kapsar her hangi bir otomobil, otobüs veya kamyon sürmek için kullanılamaz.

G sınıfı ehliyetim var tüm iş makinelerini kullanabilir miyim?

Hayır Kullanamazsınız her iş makinesinin Operatörlük belgesi ayrı olduğu için şöyle ki örnek ile anlatalım.

Beko loder operatörlük belgesi ile alınmış bir G sınıfı ehliyetiniz var yeni tip ehliyetin arkasında 12. satırda Bir kod vardır bu kod hangi iş makinesini kullanabileceğinizi gösterir. Beko Loder ehliyetinin kodu 105.02 dir Bakınız ( iş makineleri ehliyeti kod tablosu ) yani bu demek oluyor ki bu kod yazan bir operatör sadece ve sadece beko loder kullanabilir.

G sınıfı ehliyetim var makine adı veya kod yazmıyor hangi makineleri kullanabilirim?

Eski tip Sürücü Belgelerinde ilk zamanlar Emniyet Sürücü belgesini verirken sadece G sınıfı işliyor fakat Hangi makine olduğunu yazmıyordu. Oysaki burada bir hata vardı Operatörün Ehliyete işletmek için vermiş olduğu Operatörlük sertifikasını ehliyete yazmıyorlardı. Bu hata anlaşıldıktan sonra alınan G sınıfı Eski tip ehliyetlerde Kullandığı Cihaz ve Protezler kısmına operatörlük belgesinin de adını yazmaya başladılar ve hata düzelmiş oldu.

Şimdi yukarıda ki sorunun cevabına gelince eski tip ehliyetiniz var ve G sınıfı ehliyet olduğu yazıyor ancak Makine adı yazmıyor ise Emniyete operatörlük belgenizi ehliyete işletmek için hangi operatör belgesi ile müracaat ettiyseniz sadece operatörlük belgenizde yazan makinayı kullanabilirsiniz.

 

OPERATÖRLÜK KURSUMUZDA AŞAĞIDAKİ BELGELER VERİLMEKTEDİR.

1-Forklift Ehliyeti ( Kaldırma Yükleme Forklift Operatör Belgesi )

2-Kaldırma-Yükleme( Kule Vinç belgesi ) Operatörü Eğitimi

3-Kazıcı Yükleyici Ehliyeti ( Kazıma ve Yükleme Kanal kazıyıcı Beko Loder Operatör Belgesi )

4-Ekskavatör Ehliyeti ( Kazıma ve Yükleme Ekskavatör Operatör Belgesi )

5-Kaldırma, Taşıma Raylı Sistem Köprülü Vinci ( Tavan Vinci belgesi ) Operatörü Eğitimi

6-Kepçe Ehliyeti ( Kazıma Yükleme Loder Yükleyici Operatör Belgesi )

7- Kaldırma Yükleme ( Personel ve Yük Yükseltici belgesi ) Operatörü Eğitimi

8-Mobil Vinç Ehliyeti ( kaldırma Yükleme Mobil Vinç Operatör Belgesi )

G Sınıfı Ehliyet- İş Makinesi Operatörlük Belgesi

ehliyeti, forklift iş makinası,forklift iş makinası ehliyet,FORKLIFT, iş makinesi ehliyeti, iş makinesi ehliyet 2918 sayılı Trafik Kanununa göre G sınıfı ehliyet alabilmek için en az 18 yaşını bitirip 19’dan gün almak gerekmektedir.
iş makinası ehliyeti, iş makinası ehliyet, iş makinesi sürücü belgesi, Şu andaki yönetmeliğe göre en az ilkokul diploması sahibi olmak gerekli.
 iş makinesi sürücü ehliyeti,forklift sürücü ehliyeti, G sürücü belgesi iş makinesi operatörlük belgesi olanların Taşıt Trafiğine açık olan yollarda İş Makinesi kullanabilmek için almaları zorunlu ehliyettir.Operatörlük belgesi olmayanlara verilmemekte olup Operatör ehliyeti belgesi olanlar her hangi bir sınava tabi tutulmadan sürücü belgeleri varsa eğer .Yeni yapılan düzenlemeyle Sürücü Kursuna Kayıt yaptırıp G sınıfı sürücü sertifikası aldıktan sonra Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şubelerine
forklift, forklif,forlift, forlif,vinç ehliyet, vinç ehliyeti, vinc sürücü belgesi, İşmakinesi Operatörlük belgesi iş sahalarında kullanılan forklift,kazıyıcı yükleyici,vinç vs. gibi araçlar için alınması zorunlu belgedir.
İş Makinesi Operatörlük belgesi almak için adaylar Motordan teorik sınava ve Alacakları Operatörlük belgesi araç cinsine göre uygulama sınavına tabi tutulurlar.

G sınıfı ehliyet ile Tüm iş makinelerini kullanabilirmiyim ?

G sınıfı ehliyet demek lastik tekerlekli İş makinelerinin Karayolunda kullanılabilmesi için alınan Sürücü Belgesidir. G sınıfı sürücü belgesi iş makinelerinin Ehliyet Türünde Sürücü belgesi türüdür ve İş Makinesi kursundan Hangi operatörlük belgesini almışsanız G sınıfı ehliyetinize operatörlük belgesinin kodu yazılır ve sadece Operatörlük belgenizde yazan iş makinasını kullanabilirsiniz.

Aşağıda örneği bulunan G sınıfı ehliyetin Arka yüzünün 12. satırında yazan İş makinesi ehliyet kodu Forklift iş makinesinin ehliyet kodu olup sadece Forklift türü iş makineleri kullanılabilir.

g_sinifi_forklift ehliyeti

Operatörlük Belgesi Kendi başına G sınıfı Sürücü Sertifikası değildir.Operatörlük belgesi Olan kişiler Herhangi bir sınıf ehliyetleri var ise Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi elindeki ehliyeti ve operatör belgesi ile Trafik tescile başvuru yapıp Gerekli harcı yatırıp ehliyetlerine G sınıfı ehliyet olarak işletebilirler.

G sınıfı ehliyet&rdquo hakkında 15 yorum

Bir cevap yazın