Kazıcı Yükleyici bekoloder operatör belgesi

Beko loder kazıcı yükleyici belgesi alma yaşı, Kepçe ehliyet alma şartları, kazıcı yükleyici belgesi alma süresi, kepçe belgesi alma işlemleri, kazıcı yükleyici belgesi almak için gerekenler, kanal kazıcı yükleyici belgesi almak istiyorum, Bekoloder belgesi almak kaç para, kazıcı yükleyici belgesi almak için istenenler, kazıcı yükleyici ehliyeti almak için gerekli evraklar, kazıcı yükleyici belgesi almak için ne mezunu olmak gerekir, kazıcı yükleyici belgesi almak ne kadar sürer, bekoloder belgesini ehliyete işletmek mecburi midir.

Kazıyıcı Yükleyici operatörlük belgesi ile hangi makineler kullanılır:

Beko loder kepçe ehliyeti belgesi ile ancak Kazıyıcı Yükleyici sınıfına giren makineler kullanılabilir.Operatörlük belgesi ehliyete g sınıfı olarak işletildiyse ehliyet sınıflarının yan tarafına Kazıyıcı Yükleyici ibaresi yazılır, taşıt trafiği yolunda ve iş sahalarında sadece Kazıyıcı Yükleyici kullanabilir.Eğer sürücü belgesine işletilmezse taşıt trafiğine kapalı yerlerde Kazıyıcı Yükleyici operatörlük belgesi ile Kazıyıcı Yükleyici kullanılabilir…

Beko Loder operatörlük belgesi nerden alınır..

İş makinesi operatörlük belgeleri Özel Öğretim Kurumlarına bağlı İş Makinesi operatörlük belgesi vermeye yetki belgesi almış Olcay İş makineleri kursu gibi İş Makineleri Operatör Kurslarından alınır.

Not:Özel Öğretim Kurumlarından onayı olmayan iş makinesi operatörlük belgesi verme yetkisi olmayan kurum,kuruluş ve şahıslara müracaat etmeyin mağdur olmayın….

Kazıyıcı Yükleyici belgesi için hangi evraklar gerekli şartları nedir ?
Şartlar
Yaş şartı: En az 18 bitip 19 dan gün almış olmak
Eğitim şartı: En az ilkokul mezunu olmak

Sağlık şartı: Operatör belgesi almasında sakınca olmadığına dair tek Tabibten veya klinikten alınmış sağlık raporu

Hükümlü olmama şartı: Adliyeden alınmış operatörlük belgesi alınmasında sakınca olmadığına dair savcılık temiz kağıdı

Eğitim ve sınav şartı:  Gerekli eğitim alıp sınavlara katılıp başarılı olunması

Gerekli Evraklar
1.Diploma noter tastikli fotokopi
2.2 adet fotoğraf
3.Nüfus cüzdan fotokopisi
4.Savcılık temiz kağıdı
5.Sağlık raporu ( Sürücü Olur Raporu )

İş makinesi operatörlük belgesi ve G sınıfı ehliyet nedir ?
İş makinesi operatörlük belgesi hangi tip makina kullanılacak ise o makine türüne göre makinenin kullanılabilmesi için gerekli olan belgedir.İş sahası şantiye,fabrika içinde,araç parkında bu Operatörlük Belgesi ile makine kullanılabilmektedir.

İş makinesi operatörlük belgesi ile taşıt trafiğine açık yollarda makine kullanılamaz,Taşıt trafiğine açık olan yollarda makineyi kullanmak için G sınıfı ehliyet almak gereklidir.

kepçe ehliyeti, kepçe operatörlük ehliyeti, kepçe sürücü belgesi, g sınıfı ehliyet

G sınıfı ehliyeti operatörlük belgesi olanlar alabilir.Kişinin Operatör belgesi ve her hangi bir sınıf sürücü belgesi var ise Her hangi birTrafik Tescil şubesine Randevu alıp müracaat ederek hiç bir sınava girmeden Operatörlük belgesi ve kurstan almış olduğu belgelerle birlikte sürücü belgesini ve evraklarını teslim edip G sınıfını ehliyetine işletebilir.

Eğer hiç ehliyeti yok ama operaörlük belgesi var ve bunu G sınıfı ehliyet yapmak isterse. Her hangi bir sınıf (b sınıfı, A1 sınıfı, A2 sınıfı, F sınıfı) ehliyet için sürücü kursuna müracat edip başarılı olduktan sonra sürücü belgesi sertifikası ve operatörlük sertifikasıyla birlikte Trafik Tescil e Müracaat etmek ve ehliyete çevirmek.

Buradan anlaşılacağı gibi Operatörlük belgesi tek başına G sınıfı ehliyete çevrilmemektedir. Bir diğer konu G sınıfı ehliyti de sadece operatörlük belgesi olanlar alabilir…..

Kazıyıcı Yükleyici belgesi g sınıfı sürücü belgesine nasıl çevirilir?

Kazıyıcı Yükleyici operatörlük belgesi almaya hak kazanmış bir aday beko loder operatörlük belgesini müracaat edip kazandığı kurstan evraklarını aldıktan sonra her hangi bir Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne aşağıdaki evraklarıyla beraber müracaat ederek eski ehliyetini teslim edip g sınıfı ehliyetini alabilir.Yeni ehliyetine hem eski ehliyet sınıfı hem g sınıfı yazılır.
1-Müracat Formu
2-Diploma Örneği
3-Sağlık raporu
4-Savcılık Temiz kağıdı
5-Kan gurubu kartı (ehliyetinde yazmıyorsa)
6-Nüfus cüzdan fotokopisi ve aslı
7-Ehliyetin aslı
8-Cemiyet evrakları
9-Maliye harç makbuzu

Kule vinç ehliyeti hakkında bilgi almak detaylarını öğrenmek istiyorsanız Kule vinç belgesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın