Olcay Sürücü Kursu


Forklift operatör belgesi

istanbul avrupa yakası olcay iş makineleri forklift vinç tavan vinci kule vinç ekskavatör kep ehliyeti kursuForklift, ağır yükleri ataşmanları aracılığıyla kaldırmak ve özellikle bir araca ya da rafa yüklemek için kullanılan bir çeşit iş makinesidir. Forkliftler daha çok paletlerin üzerine yüklü ağırlıkları taşımak ve kaldırmak için kullanılırlar.

Forkliftlerin portif de denir elle hareket ettirilebilen küçük modelleri olduğu kadar büyük ve motorlu olan kamyon tipi modelleri de vardır. Açık alanlarda kullanım için dizel motorlu tipleri ve kapalı alanlarda kullanım için elektrik motorlu ya da akülü tipleri vardır.

Bu aracı forklifiti kullanabilmek için alınması gereken belgeye forklift belgesi denir....

İSTANBUL AVRUPA YAKASI GÜNGÖREN İLÇESİNDE HİZMET VERMEKTEYİZ

Forklift Operatörlük Belgesi Ders Notları
Forklift genel görünüş ve Uyarı sistemleri
Forkliftlerin Sınıflandırılması
Hareket İletme Sistemi Yönünden
Forkliftin Ana Üniteleri ve Görevleri

Operatörlük Belgelerini Bizden Alan FİRMALAR REFERANSLARIMIZ

 

İş Makineleri Operatörlük Sınavımız

forklift eğitimi,forklift sınavı,kepçe eğitimi,kepçe sınavı,operatörlük eğitimi,ekskavatör eğitimi,ekskavatör sınavı,bekoloder sınavıibekoloder eğitimi,nasıl yapılır

Forklift operatörü kimdir:

Forklift Operatörü, kendi başına ve belirli bir süre içerisinde, forklift kullanarak, çeşitli yükleri emniyetli bir şekilde yükleme, boşaltma ve forkliftin bakım ve kontrolünü yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.

Forklift operatörlük belgesi ile hangi makineler kullanılır:

Forklift ehliyeti ile ancak forklift sınıfına giren makineler kullanılabilir.Operatörlük belgesi ehliyete g sınıfı olarak işletildiyse ehliyet sınıflarının yan tarafına forklift ibaresi yazılır, taşıt trafiği yolunda ve iş sahalarında sadece forklift kullanabilir.Eğer sürücü belgesine işletilmezse taşıt trafiğine kapalı yerlerde forklift sertifikası ile forklift kullanılabilir...

Forklift operatörlük belgesi nerden alınır..

İş makinesi operatörlük belgeleri Özel Öğretim Kurumlarına bağlı İş Makinesi operatörlük belgesi vermeye yetki belgesi almış Özel İş makineleri Operatörlük kursularından .Tarım ve Köyişlerinden (Tarım için kullanılan iş makinesi türleri için) alınabilmektedir. Not:Özel Öğretim Kurumlarından onayı olmayan iş makinesi operatörlük belgesi verme yetkisi olmayan kurum,kuruluş ve şahıslara müracat etmeyin mağdur olmayın....

Örnek Forklift Belgesi

Forklift belgesi için hangi evraklar gerekli şartlar nedir ?
Şartlar
Yaş şartı: En az 18 bitip 19 dan gün almış olmak
Eğitim şartı: En az ilkokul mezunu olmak

Sağlık şartı: Operatör belgesi almasında sakınca olmadığına dair tek Tabibten veya klinikten alınmış G sınıfı sürücü olur sağlık raporu ( aile hekimlerinden ücretsiz alınabilmektedir )

Hükümlü olmama şartı: Adliyeden alınmış operatörlük belgesi alınmasında sakınca olmadığına dair savcılık temiz kağıdı

Eğitim ve sınav şartı: Gerekli eğitim alıp sınavlara katılıp başarılı olunması

Gerekli Evraklar
1.Diploma noter tastikli veya aslı ( öğrencilerden öğrenci belgesi )
2.2 adet fotoğraf
3.Nüfus cüzdan fotokopisi
4.Savcılık temiz kağıdı
5.Sağlık raporu G sınıfı sürücü olur raporu

İş makinesi operatörlük belgesi ve G sınıfı ehliyet nedir ?
İş makinesi operatörlük belgesi hangi tip makina kullanılacak ise o makine türüne göre makinenin kullanılabilmesi için gerekli olan belgedir.İş sahası şantiye,fabrika içinde,araç parkında bu belge ile makine kullanılabilmektedir.

İş makinesi operatörlük belgesi ile taşıt trafiğine açık yollarda makine kullanılamaz,Taşıt trafiğine açık olan yollarda makineyi kullanmak için G sınıfı ehliyet almak gereklidir.

G sınıfı ehliyeti operatörlük belgesi olanlar alabilir.Kişinin Operatör belgesi ve her hangi bir sınıf sürücü belgesi var ise bağlı bulunduğu Trafik Tescil şubesine müracat ederek hiç bir sınava girmeden Operatörlük belgesi ve kurstan almış olduğu belgelerle birlikte sürücü belgesini ve evraklarını teslim edip G sınıfını ehliyetine işletebilir.

Eğer hiç ehliyeti yok ama operaörlük belgesi var ve bunu G sınıfı ehliyet yapmak isterse.Bununda iki yolu var ya her hangi bir sınıf (b sınıfı,e sınıfı,d sınıfı) ehliyet için sürücü kursuna müracat edip başarılı olduktan sonra sürücü belgesi sertifikası ve operatörlük sertifikasıyla birlikte Trafik Tescil e Müracaat etmek yada sürücü kursuna G sınıfı sürücü belgesi için müracat edip başarılı olduktan sonra bunları ehliyete çevirmek.

Buradan anlaşılacağı gibi Operatörlük belgesi tek başına G sınıfı ehliyete çevrilmemektedir.Bir diğer konu G sınıfı ehliytide sadece operatörlük belgesi olanlar alabilir.....

Forklift belgesi g sınıfı sürücü belgesine nasıl çevirilir ?

Örnek Forklift Ehliyeti


Forklift operatörlük belgesi almaya hak kazanmış bir aday forklift operatörlük belgesini müracat edip kazandığı kurstan evraklarını aldıktan sonra kursun bulunduğu ilçe Trafik Tescil Şube Müdürlüğüne aşağıdaki evraklarıyla beraber müracat ederek eski ehliyetini teslim edip g sınıfı ehliyetini alabilir.Yeni ehliyetine hem eski ehliyet sınıfı hem g sınıfı yazılır... Ehliyet belgesi olmayanlar ise direk g sınıfı ehliyet olarak sürücü belgesini alırlar.
1-Müracat Formu
2-Diploma Örneği
3-Sağlık raporu
4-Savcılık Temiz kağıdı
5-Kan gurubu kartı (ehliyetinde yazmıyorsa)
6-Nüfus cüzdan fotokopisi ve aslı
7-Ehliyetin aslı
8-Cemiyet evrakları
9-Maliye harç makbuzu

OPERATÖRLÜK BELGESİ EĞİTİM VE SINAV VİDEOLARI

Uygulama Alanında Bir Sınav Günü

Forklift Ehliyet Sınavı

 

OPERATÖRLÜK BELGESİ EĞİTİMLERİ
tavan vinci eğitimi,tavan vinci kullanma belgesi,tavan vinci operatörü,tavan vinci mesleki eğitim,nasıl alınır
Net Plastik Tavan Vinci Eğitimi
forklift eğitimi,forklift kursu,forklift operatör belgesi,veren kurs,nerden alınır,nasıl alınır
Termopal Forklift Eğitim


Pınar Süt Ayazağa Tesisi Forklift Eğitimi


İstanbul Halk Ekmek Forklift Eğitimi

Keşan Tarhan Yapı Operatörlük Eğitimi

Çatalca Balnak Forklift Eğitimi

 

forklift ehliyeti | forklift belgesi | operatör belgesi | operatörlük belgesi | tavan vinci belgesi | forklift kursu | ekskavatör belgesi | kepçe ehliyeti | vinç ehliyeti | forklift eğitimi | iş makinası kursu | özel direksiyon dersi | otomatik vites araç direksiyon dersi |