22 Aralık 2018 Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ehliyet sınav sonuçları acaba ne zaman açıklanacak?
22 Aralık Merkezi sistem Ehliyet sınav sonuçları için yüz binlerce sürücü adayı gözünü Milli Eğitim Bakanlığı na dikti . Ehliyet Sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırıyor adaylar için cevap MEB Motorlu Taşıtlar ehliyet sınav takviminde yer alıyor. Öyleyse 22 Aralık 2018 ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

22 Aralık 2018 Ehliyet sınav sonuçları için yüz binlerce sürücü adayının heyecanlı bekleyişi sürüyor.

Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB) tarafından 22 Aralık 2018 de yapılan ehliyet teorik sınavıyla birlikte binlerce sürücü adayı sınava girmişti ve ehliyet sonuçları için bekleyişe başlamışlardı. Peki ehliyet sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? Açıklanma Tarihi belli odlumu? 22 Aralık ehliyet sınavı sonuçları tarihi belli mi?

22 Aralık ehliyet sınav sonuçları hakkında İşte detaylar.

22 Aralık Ehliyet sınav sonuçları, Yurt genelinde geçtiğimiz günlerde yapılan ehliyet teorik sınavı sonrasında merakla beklenmeye başlandı.

Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte 70 puan ve üzeri alan adaylar, direksiyon uygulama sınavına girmeye hak kazanacak ve yapılacak direksiyon sınavı için bekleyecekler.

22 Aralık ehliyet yazılı Sınav sonuçlarının açıklanmasını bekleyen sürücü adayları, web üzerinde “ehliyet sınav sonuçları” ve “22 Aralık ehliyet sonuçları” “Ehliyet sonuçları 22 Aralık” arama kriterlerini arttırdı.

Milli Eğitim bakanlığı nın MTSAS takvimine göre, 22 Aralık 2018 tarihinde yapılan ehliyet sınavının sonuçları, 3 Ocak 2019 tarihinde açıklanacak. Açıklanacak olan ehliyet sınav sonuçları, MEB’in internet sitesi üzerinden erişime açılacak ve adaylar T.C. Kimlik Numaraları ile sorgulama yaparak veya kayıtlı oldukları sürücü kursunu arayıp ehliyet sonuçları görüntüleyebilecek ve kurstan öğrenebilecekler.

Milli Eğitim Bakanlığı nın MTSAS takvimine göre, 22 Aralık 2018 tarihinde yapılan ehliyet sınavının sonuçları, 3 Ocak 2019 tarihinde açıklanacak. Açıklanacak olan ehliyet sınav sonuçları, MEB’in internet sitesi üzerinden erişime açılacak ve sürücü adayları T.C. Kimlik Numaraları ile sorgulama yaparak sonuçları görüntüleyebilecek.

Öte yandan bazı durumlarda ehliyet sınav sonuçları MEB’in internet sitesi üzerinden duyurulmuyor. Böyle durumlarda sürücü kursları, SMS veya telefon yoluyla adaylara sınav sonuçları hakkına bilgilendirme yapıyor.

EHLİYET SINAVINDAN BAŞARISIZ OLURSAM NE OLACAK?

Bir aday ehliyet sınavından başarısız olursa sınav ücretini yeniden yatırarak sıradaki sınava girmesi gerekiyor. 22 Aralık 2018 Ehliyet sınavından kalan adaylar için sıradaki ehliyet sınav tarihi MEB tarafından açıklanmıştır. 2019 yılının 1. Sürücü kursu ehliyet sınavı ….. 2019 ehliyet sınavı.

Not: Ehliyet sınavından başarılı olmadıkça direksiyon sınavına giremezsiniz. Teorik sınavdan 4 defaya kadar başarısız olabilirsiniz. 4. defa başarısız olduysanız kursa yeniden yazılmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın