21 Nisan 2018 Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

Ehliyet sınav sonuçları acaba ne zaman açıklanacak?
21 Nisan Merkezi sistem Ehliyet sınav sonuçları için yüz binlerce sürücü adayı gözünü Milli Eğitim Bakanlığı na dikti . Ehliyet Sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırıyor adaylar için cevap MEB Motorlu Taşıtlar sınav takviminde yer alıyor. Öyleyse 21 Nisan 2018 ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

21 Nisan 2018 Ehliyet sınav sonuçları için yüz binlerce sürücü adayının heyecanlı bekleyişi sürüyor.

Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB) tarafından 21 Nisan 2018 de yapılan ehliyet teorik sınavıyla birlikte binlerce sürücü adayı sınava girmişti ve ehliyet sonuçları için bekleyişe başlamışlardı. Peki ehliyet sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? Açıklanma Tarihi belli odlumu? 21 Nisan ehliyet sınavı sonuçları tarihi belli mi?

21 Nisan ehliyet sınav sonuçları hakkında İşte detaylar.

21 Nisan Ehliyet sınav sonuçları, Yurt genelinde geçtiğimiz günlerde yapılan ehliyet teorik sınavı sonrasında merakla beklenmeye başlandı.

Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte 70 puan ve üzeri alan adaylar, direksiyon uygulama sınavına girmeye hak kazanacak ve yapılacak direksiyon sınavı için bekleyecekler.

21 Nisan ehliyet yazılı Sınav sonuçlarının açıklanmasını bekleyen sürücü adayları, web üzerinde “ehliyet sınav sonuçları” ve “21 Nisan ehliyet sonuçları” “Ehliyet sonuçları 21 Nisan” arama kriterlerini arttırdı.

Milli Eğitim bakanlığı nın MTSAS takvimine göre, 21 Nisan 2018 tarihinde yapılan ehliyet sınavının sonuçları, 2 Mayıs 2018 tarihinde açıklanacak. Açıklanacak olan ehliyet sınav sonuçları, MEB’in internet sitesi üzerinden erişime açılacak ve adaylar T.C. Kimlik Numaraları ile sorgulama yaparak veya kayıtlı oldukları sürücü kursunu arayıp ehliyet sonuçları görüntüleyebilecek ve kurstan öğrenebilecekler.

Milli Eğitim Bakanlığı nın MTSAS takvimine göre, 21 Nisan 2018 tarihinde yapılan ehliyet sınavının sonuçları, 2 Mayıs 2018 tarihinde açıklanacak. Açıklanacak olan ehliyet sınav sonuçları, MEB’in internet sitesi üzerinden erişime açılacak ve sürücü adayları T.C. Kimlik Numaraları ile sorgulama yaparak sonuçları görüntüleyebilecek.

Öte yandan bazı durumlarda ehliyet sınav sonuçları MEB’in internet sitesi üzerinden duyurulmuyor. Böyle durumlarda sürücü kursları, SMS veya telefon yoluyla adaylara sınav sonuçları hakkına bilgilendirme yapıyor.

EHLİYET SINAVINDAN BAŞARISIZ OLURSAM NE OLACAK?

Bir aday ehliyet sınavından başarısız olursa sınav ücretini yeniden yatırarak sıradaki sınava girmesi gerekiyor. 21 Nisan 2018 Ehliyet sınavından kalan adaylar için sıradaki ehliyet sınav tarihi MEB tarafından açıklanmıştır. 2018 yılının 3. Sürücü kursu ehliyet sınavı 4 Ağustos 2018 ehliyet sınavı.

Not: Ehliyet sınavından başarılı olmadıkça direksiyon sınavına giremezsiniz. Teorik sınavdan 4 defaya kadar başarısız olabilirsiniz. 4. defa başarısız olduysanız kursa yeniden yazılmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın